Завдання 1.
Розрахувати ЧВП за таких умов (грн.):
Споживчі видатки = 600, валові інвестиції = 120, видатки на відновлення зношеного капітаплу = 80, державні видатки = 60, трансферти = 20, експорт = 10, імпорт = 12.
Y=C+I+G+NX=600+120+60+10-12=778
ЧВП=Y-A-TR=778-80-20=678 грн
Завдання 2.
Обчислити номінальний ВВП в аналізованому році за таких умов (грн.):
У базовому році реальний ВВП = 1000 грн., в аналізованому році реальний ВВПзбільшився на 2%, а ціни - на 5%.
Yrан=Yrбаз+Y=1000*1.02=1020
Yан=Yrан*Р=1020*1.05=1071
Завдання 3.
Розрахувати згідно з законом Оукена втрати реального ВВП внаслідок циклічного безробіття за таких умов (грн.):
циклічного безробіття = 2%; фактичний номінальний ВВП=120 грн.; індекс цін = 120%
В=2*2.5=5%
Yr=Y/P=120/1.2=100 грн
Yp=Yr*100/(100–B)=100*100/(100–5)=105.3
Yв=Yp–Yr=105.3–100=5.3 грн
Завдання 4.
Розрахувати темп інфляції за таких умов (грн.):
номінальний ВВП у першому році = 1200 грн.; у другому = 1400 грн.; реальний ВВП у першому році = 1100 грн.; у другому = 1200 грн.
P1=Y1/Yr1=1200/1100=1.09
P2=Y2/Yr2=1400/1200=1.17
I=(P2-P1)/P1=(1.17-1.09)/1.09=7%
Завдання 5.
Обчислити очікуваний чистий прибуток за наступних умов:
Вартість інвестиційного проекту = 1000 грн., норма прибутку = 50%, податок на прибуток = 30%, номінальна відсоткова ставка = 12%, темп інфляції = 4%.
GP=1000*0.5=500 грн
r=n-i=12-4=8%
NP=GP–TP–Ir=500–500*0.3–1000*0.08=270 грн
Завдання 6.
В умовах приватної економіки закритого типу Yb = 1000 грн., а інвестиції початково зросли на 40 грн. Розрахувати зміну реального доходу, якщо при цьому ціни зростуть на 2%, а с = 0,75.
me=1/(1–c)=1/0.25=4
Y=(Yb+Ē*me)/P–Yb= =(1000+40*4)/1.02–1000=137.3
Завдання 7
В умовах економічної рівноваги фактичний номінальний ВВП = 1100 грн., потенційний ВВП = 1000 грн., с = 0,75. Розрахувати інфляційний розрив.
me=1/(1–c)=1/(1–0.75)=4
–E=(Yr–Y)/me=(1000–1100)/4=–25
Завдання 8.
За умов приватної економіки закритого типу споживання = 750 грн., заощадження = 250 грн., незаплановані інвестиції = – 150 грн. стиції початково зросли на 40 грн. Чому дорівнює рівноважний ВВП?
Y=C+S–I=750+250+150=1150 грн
Завдання 9.
У змішаній рівноважній економіці закритого типу маємо умови: Y = 1000 грн., С = 750 грн., TA = 200 грн., TR = 80 грн. G = 115 грн. Чому дорівнюють інвестиції ?
I=(Y–T–C)+(T–G)=(1000–750–(200–80))+ +((200–80)+115)=135 грн
Завдання 10.
У змішаній рівноважній економіці закритого типу маємо умови: приватні заощадження = 100 грн., І = 90 грн. Чому дорівнюють державні заощадження ?
I=(Y–T–C)+(T–G)=>(T–G)=I–(Y–T–C)=990–100=–10
Завдання 11.
Yb = 1000 грн., c = 0,8; t = 0,2. Внаслідок зменшення державних закупівель мультиплікативне скорочення реального ВВП становило 50 грн., а ціни знизилися на 4%. На яку величину зменшилися державні закупівлі?
Me=1/(1–c(1–t))=1/(1–0.8(1–0.2))=2.8
Y=(Yb+G*me)/P–Yb=>G=((Y+Yb)*P–Yb)/me= =((–50+1000)*0.96–1000)/2.8=–31.4
Завдання 12.
c = 0,75; t = 0,2. Згідно з прогнозом, в умовах неповної зайнятості приватні інвестиції зростуть на 50 грн., Р = 1,0. Чому дорівнює ефект гальмування реального ВВП, викликаний автоматичними чистими податками?
Ya=I(1/(1–c)–1/(1–c(1–t)))= =50*(1/0.25–1/(1–0.75(1–0.2)))=75 грн
Завдання 13.
У базовому періоді Y = 1200 грн., а грошовий попит = 200 грн. В аналізованому періоді дохід збільшився на 5%, а швидкість обертання грошей не змінилася. Чому дорівнює попит на гроші в аналізованому періоді?
V=Y1/Md1=1200/200=6
Y2=Y1+Y=1200*1.05=1260 грн
Md2=Y2/V=1260/6=210 грн
Завдання 14.
У базовому році рівноважна n = 10% грн., ціна облігації = 20 грн.н. В аналізованому році попит на облігації збільшився на 5%, а еластичність ціни на облігації за попитом = 0,4. Чому рівноважна відсоткова ставка в аналізованому році?
Попит=5%*0,4=2%; Paн=20*1,02=20,4
n=D/Pб*100 => D=n*Pб/100=10*20/100=2
nан=D/Pан=2/20,4 = 0,098 = 9,8%
Завдання 15.
Попит і пропозиція на грошовому ринку дорівнюють...